Drzewko Jessego

Ten rodzaj kalendarza adwentowego jest jeszcze mało popularny!;)

W zeszłym roku pisałam, o tym pomyśle, o tu; https://pracowniatworcza.com/2018/12/03/drzewko-jessego-alternatywa-dla-kalendarza/

To naprawdę idealny pomysł, na poznanie historii Jezusa, na kontemplację i rozmowę z dziećmi o tym jak historie ze Starego Testamentu wiążą się z Nowym Testamentem i jak doprowadziły do narodzin Mesjasza.

W tym roku stworzyłam zestaw, do przygotowania takiego drzewka wraz z dziećmi.

W przygotowanym zestawie będziemy badać korzenie Jezusa. W fragmentach z Biblii, które przygotowałam aby razem czytać z dziećmi. Do tego są naklejki z ilustracjami do każdej historii więc dzieci będą mogły tworzyć dekoracje, czyli liście naszego drzewa.

Gałęzie drzewa owocowego wkładamy do wazonu z wodą (możecie włożyć już w ostatnim tygodniu listopada). Wtedy w okresie bożonarodzeniowym pojawią się pierwsze listki a w adwencie, oczekując czytamy, dekorujemy i rozmawiamy.

Pierwszego dnia adwentu, czyli 30 listopada zaczynamy od fragmentu, który jest naszym kluczem, czyli z Księgi Izajasza (Iz, 11,1-2), wycinamy i kolorujemy ilustrację z drzewem. Następnie kolejne historie; od stworzenia świata, przymierze z Abrahamem, Arkę Noego, sny i wizje proroków, ważne wydarzenia w historii Izraela, aż do zwiastowania, wędrówki do Betlejem i narodzin Jezusa. Dzieci poznają też takie postaci jak Jonasz, Rut, Esterę, Eliasza, Zachariasza i Elżbietę.

W zestawie naklejki z ilustracjami są w tej samej kolejności co te z adresami z Biblii. Po kolei wycinamy naklejkę z rysunkiem do pokolorowania i adresem z Biblii i przyklejamy na drewniany krążek. Następnie wieszamy na gałązki.


Zestaw zawiera:

25 drewnianych kółek do zawieszenia na drzewku

25 naklejek z adresami z Biblii do przeczytania

25 naklejek z ilustracjami do pokolorowania i naklejenia na drewniane koła

wszystko zapakowanie w ręcznie szyty woreczek. 


Zamówienia: pracowniatworczaolive@gmail.com

lub

W wiadomościach prywatnych na instagramie; oliwia_kabat_pracownia

pozdrawiam
Olive

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s